Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 38 степени, UV=10

Денес, петок, 14 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето во Битола ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.  Температурата во Битола до 38 степени. UV=10.

Утре, сабота, 15 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 38 степени.  UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »