Press "Enter" to skip to content

Пожар кај населбата “Стрелиште“, пожарникарите се борат со огнот и силниот ветар (фото)

Попладнево пожар го зафати ридот над населбата “Стрелиште“ во Битола, напоредно со бензинската пумпа на “Лук Оил“ каде поради чадот, видливиста по патот е намалена само на неколку метри.Поради силниот ветар пламенот само за неколку минути дојде близу до куќите, а пожарникарите кои се на терен водат битка со огнот и силниот ветар кој само го разгорува огнот.На терен има и полициски екипи.

More from ВестиMore posts in Вести »