Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 12 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управатаза хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=8.

Утре, недела, 13 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени.  UV=8.