Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пронајдена дрога во Битола, приведено едно лице

Денеска (13.08.2023) во 02.10 часот во угостителски објект во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола  лишиле од слобода 33 годишно лице од прилепско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.