Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битолчанец приведен за марихуана, каснувања од кучиња скитници

На 26.09.2023 во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола  лишиле од слобода 22 годишник од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

На 26.09.2023 во Полициското одделение Новаци, Б.С.(59) од Новаци пријавил дека во близина на РЕК Битола бил каснат од  куче скитник .

На 26.03.2023 во СВР Битола, Б.Б. (54) од Битола пријави дека во Могила, битолско, бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »