Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со значителна облачност

Денес, среда, 27 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со значителна облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, четврток, 28 септември, во Битола времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »