Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрото свежо, преку денот сончево со мала локална облачност

Денес, вторник, 3 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде утрото свежо, преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, 4 октомри, во Битола времето ќе биде утрото свежо, преку денот сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 24 степени.