Press "Enter" to skip to content

Тимот на “СН Мото Центар“ на скопскиот маратон

Голем број вработени во “СН Мото Центарот“ имаат афинитет кон трчањето и здравиот начин на живот, така што со задоволство годинава учестуваа на скопскиот маратон и се закитија со медали по успешно истрчаните патеки на кои беа пријавени.

-Тимот на “СН Мото Центар“ годинава успешно финишираше на скопскиот маратон. Нашите честитки до нив. И секако честитки до организаторите за успешно организирана трка, како и до сите учесници кои покажаа дека Македонија заслужува да има ваков атлетски спектакл, порачаа од “СН Групацијата“ чии вработени традиционално учествуваат на вакви спортски настани.

More from ВестиMore posts in Вести »