Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 126 санкции за сообраќајни прекршоци и три каснувања од кучиња скитници

Секторот за внатрешни работи Битола продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 126 возачи, меѓу кои 92 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 4 возачи за управување под дејство на алкохол, 14 мерки за непрописно паркирање…

На 17.11.2023 во 01.15 часот во СВР Битола, В.С.(22) од Битола пријавил дека на ул.„Крушевска Република“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2023 во 13.40 часот во СВР Битола, Ф.Е.(40) од Битола пријавил дека на ул.„Филип Втори Македонски“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2023 во 18.50 часот во СВР Битола, У.С.(38) од с.Лера, битолско, пријавил дека на стариот пат кон с.Братиндол бил каснат од куче скитник.