Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено со мала облачност

Денес, недела, 19 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 8 степени.

Утре, понеделмик, 20 ноември, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »