Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд

Денес, сабота, 25 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Во текот на денот температурата значително ќе опадне и врнежите од дожд ќе преминат во снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 26 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево и студено со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »