Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено, од утре затоплување

Денес, понеделник, 27 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено. Кон крајот на денот облачно. Ќе дува слаб ветер, претпладне од северен, а попладне претежно од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 10 степени.

Утре, вторник, 28 ноември, во Битола времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »