Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за напад од две лица, каснување од куче скитник

На 26.11.2023 во 00.30 часот во СВР Битола, А.Р.(41) од Битола пријавил дека на ул.„Титово Ужице“ во Битола бил  физички нападнат од две лица од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 26.11.2023 во 22.20 часот во СВР Битола, М.Ј.(25) од Битола пријавила дека на ул.„Филип Втори Македонски“ била касната од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »