Press "Enter" to skip to content

Фото вест: продолжува вандализмот, запален и изгорен контејнер во центарот на Битола

Дека вандализмот нема крај во Битола сме пишувале многу пати, а нов вандализам се случи ноќеска кога е запален пластичен контејнер во центарот на градот, кај Народниот театар.

Утрово контејнерот догоруваше, се ширеше и непријатна миризба на изгорена пластика, минувачите коментираа дека ваквите постапки мора да се санкционираа и да се стави крај на вандализмот.

More from ВестиMore posts in Вести »