Press "Enter" to skip to content

Се асфалтита дел од улица “Солунска“

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски, денес изврши увид во градежните активности на улицата “Солунска“ кракот кон “Трета реонска“ каде што се асфалтира.

-Денес извршив увид во градежни активности – асфалтирање на улица “Солунска”.
Продолжуваме посветено со реализација на програмата и подобрување на условите за нашите сограѓани!, напиша градоначалникот, Коњановски.
More from ВестиMore posts in Вести »