Press "Enter" to skip to content

Хуманитарна забава на лајонс клубот “Кабадаја“ од Битола (фотогалерија)

Во кафе барот “Јагода“ во Битола по повод месецот на машкото здравје во организација на лајонс клубот “Кабадаја“ од Битола се одржа хуманитарна забава.На забавата која е посветена на “мовембар“ сите членови на лајонс клубот “Кабадаја“ донираа парични средста, со што уште еднаш ја докажаа својата хуманост, како клуб и како поедници.Собраните средства ќе се донираат во оделението за урологија во Клиничката болница во  Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »