Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 5 степени

Денес, сабота, 9 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, недела, 10 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »