Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Денес, недела, 10 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и кон крајот на денот можност за локални врнежи од дожд. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, понеделник, 11 декември, во Битола времето ќе биде претпладне со можност за појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »