Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 7 степени

Денес, понеделник, 11 декември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, вторник, 12 декември, во Битола времето ќе биде сончево со умерена до значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »