Press "Enter" to skip to content

Новогодишен хуманитарен базар и новогодишен коктел на СДСМ во Битола (фотогалерија)

Синоќа пред седиштето на СДСМ во Битола во организација на Форумот на жени при СДСМ од Битола организираше новогодишен базар и новогодишен коктел. Членките на Форумот на жени при СДСМ од Битола на новогодишните тезги донесоа и продаваа храна и новогодишни украси кои самите ги подготвија.Се што беше изложено на базарот се продаваше, а и храната и пијалоците на новогодишниот коктел.Собраните парични средства ќе бидат донирани за хуманитарни цели во Домот за доенчиња и мали деца во Битола, во Заводот за деца со оштетен слух и говор, и во паралелки во училиштето “Ѓорги Сугарев“ каде се школуваат децата со попречености.

More from ВестиMore posts in Вести »