Press "Enter" to skip to content

Во Битола на утро променливо облачно и студено, преку денот сончево

Денес, недела, 17 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде на утро променливо облачно и студено, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени. 

Утре, понеделник, 18 ноември, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево, со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »