Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, вторник, 2 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола ќе биде променливо облачно со слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Максималната температура во Битола ќе биде до 12 степени.

Утре, среда, 3 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Максималната температура во Битола ќе биде до 1о степени.

More from ВестиMore posts in Вести »