Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 7 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, понеделник, јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.