Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 8 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умеренветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, вторник, 9 јануари, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно и студено. Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »