Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала локална облачност

Денес, недела, 14 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, понеделник, 15 јануар, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 6 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »