Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 17 јануари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, четврток, 18 јануари, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »