Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 17 степени, утре студено и со снег

Денес, петок, 19 јануари, во Битола според прогнзите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, сабота, 20 јануари, во Битола времето ќе биде облачно и студено со врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »