Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 9 степени

Денес, четврток, 1 феруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност која од вечерните часови ќе се зголемува од север. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, петок, 2 февруари, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »