Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 9 степени.

Денес, сабота, 3 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, недела, 4 февруари, во Битола времето ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »