Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 8 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, петок, 9 февруари, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »