Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 13 степени

Денес, понеделник, 12 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Темперарата во Битола до 13 степени.

Утре, вторник, 13 февруари, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Темперарата во Битола до 13 степени.

 

More from ВестиMore posts in Вести »