Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички напад, опожарени две напуштени куќи и каснување од куче скитник

На 13.02.2024 во 23.00 часот во СВР Битола, А.М. (39) од Битола пријавил дека на ул.„Караорман” бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 13.02.2024 во 11.00 часот во Полициското одделение Новаци било пријавено дека на 11.02.2024 во с.Ивени, битолско, настанал пожар при што биле опожарени две напуштени куќи, кои ги користеле две од Битола. Повредени лица нема, а увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

На 13.02.2024 во 19.30 часот во СВР Битола, А.К.(35) од село Долно Оризари, битолско пријавила дека во с.Долно Оризари нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

More from ВестиMore posts in Вести »