Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 15 степени.

Денес, недела, 18 февруари, во Битола според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, понеделник, 19 февруари, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »