Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: пронајдена неексплодирана експлозивна направа во Крклино

На 25.04.2024 во СВР Битола, Б.М. од село Крклино пријавил дека во атар на село Крклино,битолско била пронајдена неексплодирана експлозивна направа, која во текот на денешниот ден е подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

More from ВестиMore posts in Вести »