Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: вчера 34 санкционирани возачи за возење под дејство на алкохол

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (01.05.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
 
На територија на СВР Битола изречени се вкупно 34 меркa за возење под дејство на алкохол у тоа(15 на подрачје на Битола, 11 на подрачје на Ресен, 3 Македонски Брод, по 2 мерки во Прилеп и Крушево и 1 мерка на подрачје на Демир Хисар.
 
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
More from ВестиMore posts in Вести »