Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 24 степени

Денес, понеделник, 6 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хирометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, вторник, 7 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »