Press "Enter" to skip to content

Во Битола потопло со умерена облачност поголема во претпладневните часови

Денес, петок, 17 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде потопло со умерена облачност поголема во претпладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, сабота, 18 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 27 степени.