Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, четврток, 23 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, петок, 24 мај, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.