Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, петок, 24 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 25 степени.

Утре, сабота, 25 мај, во Битола времето ќе биде претпладне сончево и топло со умерена облачност. Од пладневните часови можност за нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 26 степени.