Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 24 степени

Денес, сабота, 25 мај, во Битола, според прогнпзите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, недела, 26 мај, во Битола времето ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.