Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 24 степени

Денес, понеделник, 27 мај, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне можност за локална нестабилност. Температурата во Битола до  24 степении.

Понеделник, 28 мај, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне можност за нестабилност со пороен дожд. Температурата во Битола до  24 степении.