Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 29 степени

Денес, сабота, 1 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеололошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Попладне можност за појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

Утре, недела, 2 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени.  UV=8.