Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно време, температурата до 29 степени

Денес, понеделник, 3 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно време со појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

Утре, вторник, 4 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8.