Press "Enter" to skip to content

Во Биола сончево и топло, температурата до 31 степен, UV=8

Денес, петок, 7 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=8.

Утре, сабота, 8 јуни, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »