Press "Enter" to skip to content

Михаил Петровски од Еурофарм Пелистер 2 си поднесе оставка по испаѓањето од Суперлигата

По поразот во баражот од екипата на Радовиш и испаѓањето од Супер лигата на екипата на Еурофарм Пелистер 2 од Битола досегашниот тренер Михаил Петровски, си поднесе оставка од функцијата.

Управата ја прифати оставката и му посака многу среќа на тренерот кој не успеа да обезбеди елитен статус и за следната сезона. 

Еурофарм Пелистер 2 во баражот од плеј-аутот на Суперлигата загуби од Радовиш во “Автокоманда“ во Скопје,  со гол во последната секунда и следната сезона ќе се натпреварува во Првата ракометна лига.

More from ВестиMore posts in Вести »