Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: 62 годишник нападнат од непознато лице на Шеталиште

На 01.07.2024 година во ПС Битола лицето С.Т. (62 год.) од Битола пријави дека на
30.06.2024 година околу 20:00 часот на градското шеталиште во близина на спортската
сала „Боро Чурлевски“ во Битола бил физички нападнат од НН лице при што му се нанесени
тешки телесни повреди констатирани од КБ Битола.

СВР Битола работи на расчистување на настанот.

More from ВестиMore posts in Вести »