Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо, температурата до 28 степени

Денес, среда, 3 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо, со можност за краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

Утре, четврток, 4 јули, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени.  UV=6.