Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 33 степени, UV=9.

Денес, сабота, 6 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 33 степени. UV=9.

Утре, недела, 7 јули, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 34 степени.  UV=9.