Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=9

Денес, вторник, 9 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Попладне претежно можност за појава на пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 37 степени. UV=9.

Утре, среда, 10 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 37 степени.  UV=9