Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Битола”

“Ако одам, на ракомет, во Битола“, кратко видео за вчерашното дерби (видео)

Вчера во Битола, спортската сала “Боро Чурлевски“ се одигра вечното ракометно дерби, Еурофарм Пелистер – Вардар, за кое како и останатите може да се рече…

Одлична атмосфера во Битола, победа над Вардар за голема радост на трибините кои исполнети до последен капацитет (мега-фотогалерија)

Кујна на солидарност “Food drive“ во организација на Лајонс клубот “Хераклеа“ од Битола и Црвен Крст Битола, спонзорирана од “Mint fintech group“ (фотогалерија)